Hodowla myszy – porady

Możliwość komentowania Hodowla myszy – porady została wyłączona 79
Hodowla myszy – porady
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Coraz większym zainteresowaniem wśród hodowców myszek cieszą się również myszy rasowe , których polscy hodowcy są zrzeszeni w Polskim Związku Hodowców i Miłośników Myszy Rasowych. Wśród mysich ras da się wyróżnić krótkowłose, długowłose, o skręconym włosie, gładkowłose oraz o włosach błyszczących. Jeżeli mówimy o barwie owłosienia to możemy wybrać jednolite, cieniowane i najpopularniejsze albinotyczne, białe o czerwonych oczach. Gdzie kupować myszy? Prawie wszyscy nabywają myszy od hodowców, często od nich kupują na giełdach, ale są to zwierzęta od hodowców. Jak wygląda hodowla myszy?

Wpuszcza się 2 samczyki do stadka samic i po 3 tygodniach rodzą się młode, które początkowo muszą być karmione przez matki, ale po upływie 4 tygodni małe już stają się samodzielne i można je sprzedać. Dużo młodych myszy pochodzi z chowów wspólnych. Więc miłośnicy dają kasę za młode, które są z hodowli polegającej na rozmnażaniu dla zysku, gdzie nie przykłada się wagi do jakości, a idzie o ilość. Dla miłośników myszy bulwersujące jest to, że są one pokarmem dla wielu płazów i gadów. Hodowcy węży mają niekiedy problem ze zdobyciem tak dużej ilości noworodków mysich, a i ich zakup od hodowców nie należy do małych wydatków.

Co robią w takim wypadku? Zakładają własne mysie hodowle. W sklepach zoologicznych kupują materiał zarodowy i w różnego typu klatkach zakładają mysią hodowlę żywego pokarmu dla gadów. Najlepszymi pojemnikami do takiej hodowli są plastikowe klatki zamykane metalową pokrywą. Podobne klatki wykorzystywane są w laboratoriach do hodowli małych gryzoni. Sklepy zoologiczne polecają rożnego rodzaju klatki wysokie, zazwyczaj wykonane z metalu, w których znajdują się pięterka, drabinki zrobione z drutu . Ten typ klatki jest najłatwiejszy do utrzymania w niej czystości. Taką klatkę można często myć pod prysznicem lub niedużym wężem w garażu. Świetnie nadającymi się pojemnikami do hodowli myszy, jako żywy pokarm, nadają się nieużywane akwaria. Trzeba jednak pamiętać, że takie akwarium nie będzie się już nadawać do trzymania w nim rybek.

słowa kluczowe : myszka hodowlana, hodowla myszy domowych, białe myszki hodowla, mysz z pręgą na grzbiecie, mysz biała hodowla, co je mysz leśna

Podobne wpisy o szkole oraz edukacji:

admin

View all contributions by admin

Similar articles