Nornica a mysz polna

Możliwość komentowania Nornica a mysz polna została wyłączona 810
Nornica a mysz polna
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Mysz Polna

Mysz polna, a właściwie myszarka polna jest niewielkim gryzoniem z rodziny myszowatych. Myszarka polna występuje najczęściej w Europie Środkowej i Wschodniej, a także część Azji.

Ciekawostką jest, iż mysz ta przyjęła swoją nazwę od greckich słów „poza domem, za progiem” , a także od łacińskiego słowa, którego tłumaczenie brzmi po prostu „polna”.

Wygląd tej małej myszki nie jest zbytnio skomplikowany. Jest to zwykła mysz, która często w zimę w poszukiwaniu schronienia wchodzi nam do domu i do naszych spiżarek, w których znajdzie także mnóstwo pożywienia. Ciało wraz z głową osiąga maksymalnie około 12 centymetrów. Cechą różniącą młode osobniki od starszych jest to, że młodsza mysz ma bardziej szare ubarwienie, które z wiekiem przeradza się w żółto-brązową paletę kolorów, często z ciemniejszym paskiem na środku grzbietu.

Mysz polna prowadzi w większości dzienny tryb życia, a żywi się głównie różnymi nasionami (ponieważ często zdobywa pożywienie na polu, stąd też nazwa), a także różnymi owocami leśnymi takie jak jagody, czy maliny.

Podobne wpisy o szkole oraz edukacji:

admin

View all contributions by admin

Similar articles